سفارش تبلیغ
صبا ویژن

فاصبر کما صبر اولوالعزم من الرسل و لا تستعجل لهم کانهم یوم یرون ما یوعدون لم یلبثوا الا ساعة من نهار بلاغ فهل یهلک الا القوم الفاسقون ؟
سوره ی احقاف – آیه ی 35 (آیه ی پایانی)

آیه ای را که در این جا آوردم، زبر زیر نگذاشتم تا افرادی که عمری را صرف فراگیری معرفت کرده اند و از طرفی توجه زیادی هم به نوشته های من دارند، مثل عطاء الله مهاجرانی، وزیر فرهنگ دولت خاتمی، زحمت این کار را بکشند. مهاجرانی در زبان عربی متخصص است و در وب سایت خودش آیات قرآنی را اعراب می گذارد. این کار او مرا مردد کرده که آیا اعراب گذاشتن برای آیات یک اصل است که در حوزه های علمیه باب شده یا صرفاً ناشی از وسواس ِ افرادی مثل مهاجرانی است.

بگذریم ... این سری دوم مقاله ی "در ستایش حلال زادگی" است که قبلاً در همین وبلاگ قرار داده بودم. این سری بیش تر برای این نگاشته می شود که "رد خون" را به ستمگران نشان دهد. از طرفی ناشی از شعف بی حد و حصر من بابت اطلاع از حلال زادگی در این بیغوله ای است که دنیا نام گرفته. به ویژه که دریافته ام من از معدود حلال زاده های این کره ی خاکی هستم!

به هر حال لازم می دانم به شما مردم جهان، یعنی شما عوامل بی مقدار حکومت، خاطر نشان کنم که وقتی چشم به دنیای واقعی گشودید، درخواهید یافت تمام این بامبول ها و دلقک بازی هایی که اکنون در حال پیاده کردن آن هستید، صرفاً مثل بخش کوتاهی از یک روز، گذرا و فراموش شدنی بوده. آن وقت شما می مانید و سیدعلی و حوضتان! شما می مانید و پنجاه هزار سال دوزخ!

لازم می دانم از آن جا که تو خواننده ی ناشی هنوز نمی دانی، به تو تذکر دهم که فقط تو نیستی که از اوامر حکومت تبعیت می کنی و به خاطر ترس حاضر به سر باز زدن از هیچ یک از آن اوامر غیر عقلانی نیستی. مانند تو بسیار زیاد است. ولی شما هیچ یک از دیگری اطلاع ندارید. در واقع شما دیوانه ها در حال بازی کردن با هم هستید.

بله، این دنیا نیست. این دارالمجانین است! میلیاردها انسان به خاطر بی ایمانی و ترس در حال نقش بازی کردن برای هم هستند. و این جاست که حلال زادگی اهمیت صد چندان پیدا می کند.

شما به خاطر این بازی ها هیچ جایزه ای دریافت نمی کنید و این طنز تلخ ماجراست! شما فقط دیوانه وار زحمت می کشید. در واقع هر چه با استعداد تر باشید، جوایز کم تری نصیب شما می شود. به عنوان مثال فردی مثل مهاجرانی که خیلی خیلی باهوش تر از فردی مثل خاتمی است، باید ننگ زیردست بودن برای او را به دوش می کشید!

من هم در این دنیا یا در آن دنیا آن چه را به عنوان عذاب به شما وعده داده شده، به تماشا خواهم نشست. خداحافظ!


نوشته شده در  شنبه 99/8/24ساعت  4:44 عصر  توسط ع. افگار 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
آقای روحانی! \صندلی\ چه کیفی داشت؟
مرحوم
حلال زادگی؛ رد خون
اعدامِ عروسک ها
در ستایش حلال زادگی!
آیا شریعتی مرده است؟
[عناوین آرشیوشده]